Hodowla kotów syberyjskich neva masquerade warszawaJesteśmy małą domową hodowlą, która powstała z miłości do kotów. Każde nasze zwierzę traktujemy jak członka rodziny. Świadomie podjęliśmy decyzję o tym, że w hodowli będzie mało kotów – pozwala to nam zapewnić im optymalne warunki życia oraz poświęcić odpowiednio dużo czasu każdemu naszemu pupilowi. Wybraliśmy siostrzane rasy kotów: Syberyjskie i Neva Masquerade. Są to jedne z ostatnich ras naturalnych, niemal niezmienionych działalnością człowieka, nie stwierdzono u nich skłonności do występowania wielu chorób (potwierdza to rozpoczęcie tylko jednego programu zdrowotnego dla tych ras). Rasa ta posiada również fantastyczny charakter.

W naszej hodowli priorytetem jest zdrowie – każdy kot jest przebadany na FIV, FeLV, HCM, PKD, potwierdzone odpowiednimi zaświadczeniami od specjalistów. Nasze kotki mają nieczęsto mioty, a każde krycie jest dokładnie przemyślane i przeanalizowane, aby mieć jak największą pewność, że kocięta będą zdrowe. Wszystkie nasze koty są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Dbając o ich zdrowie zapewniamy im najbardziej optymalną surową dietę (nie karmimy kotów wysoko-przetworzonym suchym pokarmem).

Pragniemy się rozwijać i zdobywać wciąż nową wiedzę. Na naszym koncie są ukończone międzynarodowe prestiżowe kursy o kotach i hodowli organizowane przez PawAcademy. Uczestniczymy też we wszelakich kursach organizowanych przez kluby należące do FPL oraz inne organizacje.

Kociaki od małego są intensywnie socjalizowane, aby w nowych domkach były śmiałe i chętne do kontaktu z ludźmi. Zajmujemy się hodowlą wyłącznie kotów rasowych, wszystkie nasze kocięta otrzymują akceptowalne na całym świecie rodowody FIFE.

Agnieszka
Agnieszka
Koty chciałam mieć zawsze, już jako dziecko. Nigdy jednak nie dostałam zgody na posiadanie własnego kota (jako pocieszenie miałam wspaniałego owczarka niemieckiego). Zamiast tego, w czasie wakacji, próbowałam przemycać do łóżka koty, które mieszkały u cioci pod Białymstokiem. Gdy wyjechałam do Warszawy nie miałam warunków żeby posiadać zwierzaki. Za to miałam za oknem w pracy grupkę wolnożyjących kotów. Po wielu latach te koty dalej przychodzą codziennie i rano czekają cierpliwie na parapecie, aż rozmrożę im porcję mięsa. Jakiś czas później postanowiłam założyć hodowlę, która na pierwszym miejscu będzie stawiać zdrowie i dobrobyt zwierząt. Zarejestrowaną hodowlę kotów Syberyjskich i Neva Masquerade, pod przydomkiem First Snow*PL, posiadam od 2013 roku. Jednak jeszcze zanim wystąpiłam o przydomek, zaczęłam zgłębiać wiedzę na temat kotów, ich potrzeb i hodowli. Między innymi ukończyłam wszystkie kursy PawAcademy – G1, G2 i G3, a w tym momencie również prowadzę kursy G1 w języku polskim. Dużo uwagi przykładam do prawidłowego żywienia kotów – staram się wciąż poszerzać moją wiedzę na ten temat. W tym momencie, od ponad 4 lat, moje koty i kocięta są w pełni na BARFie i diecie Whole Prey. Oprócz żywienia interesują mnie zdrowie i genetyka kotów.
Agata
Agata
Od najmłodszych lat miałam w domu zwierzątka i oczywiście jako mała dziewczynka ściągałam do domu namiętnie bezdomne koty. Pierwszym rasowym kotem był kremowy Pers o imieniu Maniek. Następnie był czarny Pers Bonifacy, którego dostałam do adopcji. W 2006 w styczniu przybył do mnie z Wrocławia pierwszy Maine Coon z już nie istniejącej hodowli JoKoczar*PL. No i zaczęło się – w 2007 przybyła pierwsza kotka hodowlana i w tym samym roku zarejestrowałam swój przydomek Silver Night*Pl. Oprócz kotów mam psa rasy BOS – Biały Owczarek Szwajcarski, który kocha wszystkie inne czterołapne. W ciągu 10 lat prowadzenia hodowli doczekałam się pięknego potomstwa, jednakże praca z rasą Maine Coon bardzo mnie rozczarowała. W 2015 podjęłam decyzję o zmianie hodowanej rasy, tego samego roku w grudniu przyleciała do mnie piękna nowa dziewczynka, która zapoczątkuje nowy etap… Rossita Snejnaya Zima*RU. Jej przybycie jest wynikiem wielkiej fascynacji męża niebieskimi kocimi oczami u kotów Neva Masquarada. Ukończyłam kursy wiedzy o kotach i hodowli PawAcademy na poziomie G1 i G2. Głównymi moimi zainteresowaniami są: analizowanie rodowodów oraz rozwój rasy. Zdecydowałyśmy się na podjęcie współpracy ze względu na wspólne zainteresowania oraz łatwiejsze osiągnięcie celów hodowlanych.

KONTAKT

Agnieszka
tel. 506 937 717
e-mail: firstsnow.pl@gmail.com

Agata
tel. 606 440 075
e-mail: silvernight@o2.pl