First Snow*PL

O nas

Hodowla kotów syberyjskich neva masquerade warszawa

Jesteśmy małą domową hodowlą w Warszawie, która powstała z miłości do kotów. Każde nasze zwierzę traktujemy jak członka rodziny. Świadomie podjęliśmy decyzję o tym, że w hodowli będzie mało kotów – pozwala to nam zapewnić im optymalne warunki życia oraz poświęcić odpowiednio dużo czasu każdemu naszemu pupilowi. Wybraliśmy siostrzane rasy kotów: Syberyjskie i Neva Masquerade. Są to jedne z ostatnich ras naturalnych, niemal niezmienionych działalnością człowieka, nie stwierdzono u nich skłonności do występowania wielu chorób (potwierdza to rozpoczęcie tylko jednego programu zdrowotnego dla tych ras). Rasa ta posiada również fantastyczny charakter.

W naszej hodowli priorytetem jest zdrowie – każdy kot jest przebadany na FIV, FeLV, HCM, PKD, potwierdzone odpowiednimi zaświadczeniami od specjalistów. Nasze kotki mają nieczęsto mioty, a każde krycie jest dokładnie przemyślane i przeanalizowane, aby mieć jak największą pewność, że kocięta będą zdrowe. Wszystkie nasze koty są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Dbając o ich zdrowie zapewniamy im najbardziej optymalną surową dietę (nie karmimy kotów wysoko-przetworzonym suchym pokarmem).

Pragniemy się rozwijać i zdobywać wciąż nową wiedzę. Na naszym koncie są ukończone międzynarodowe prestiżowe kursy o kotach i hodowli organizowane przez PawAcademy. Uczestniczymy też we wszelakich kursach organizowanych przez kluby należące do FPL oraz inne organizacje.

Kociaki od małego są intensywnie socjalizowane, aby w nowych domkach były śmiałe i chętne do kontaktu z ludźmi. Zajmujemy się hodowlą wyłącznie kotów rasowych, wszystkie nasze kocięta otrzymują akceptowalne na całym świecie rodowody FIFE.

hodowla-neva-masquerade
hodowla neva masquerade

Koty chciałam mieć zawsze, już jako dziecko. Nigdy jednak nie dostałam zgody na posiadanie własnego kota (jako pocieszenie miałam wspaniałego owczarka niemieckiego). Zamiast tego, w czasie wakacji, próbowałam przemycać do łóżka koty, które mieszkały u cioci pod Białymstokiem. Gdy wyjechałam do Warszawy nie miałam warunków żeby posiadać zwierzaki. Za to miałam za oknem w pracy grupkę wolnożyjących kotów. Po wielu latach te koty dalej przychodzą codziennie i rano czekają cierpliwie na parapecie, aż rozmrożę im porcję mięsa. Jakiś czas później postanowiłam założyć hodowlę, która na pierwszym miejscu będzie stawiać zdrowie i dobrobyt zwierząt. Zarejestrowaną hodowlę kotów Syberyjskich i Neva Masquerade, pod przydomkiem First Snow*PL, posiadam od 2013 roku. Jednak jeszcze zanim wystąpiłam o przydomek, zaczęłam zgłębiać wiedzę na temat kotów, ich potrzeb i hodowli. Między innymi ukończyłam wszystkie kursy PawAcademy – G1, G2 i G3, a w tym momencie również prowadzę kursy G1 w języku polskim. Dużo uwagi przykładam do prawidłowego żywienia kotów – staram się wciąż poszerzać moją wiedzę na ten temat. W tym momencie, od ponad 4 lat, moje koty i kocięta są w pełni na BARFie i diecie Whole Prey. Oprócz żywienia interesują mnie zdrowie i genetyka kotów.
Agnieszka
tel. 506 937 717
e-mail: firstsnow.pl@gmail.com

Od najmłodszych lat miałam w domu zwierzątka i oczywiście jako mała dziewczynka ściągałam do domu namiętnie bezdomne koty. Pierwszym rasowym kotem był kremowy Pers o imieniu Maniek. Następnie był czarny Pers Bonifacy, którego dostałam do adopcji. W 2006 w styczniu przybył do mnie z Wrocławia pierwszy Maine Coon z już nie istniejącej hodowli JoKoczarPL. No i zaczęło się – w 2007 przybyła pierwsza kotka hodowlana i w tym samym roku zarejestrowałam swój przydomek Silver NightPl. Oprócz kotów mam psa rasy BOS – Biały Owczarek Szwajcarski, który kocha wszystkie inne czterołapne. W ciągu 10 lat prowadzenia hodowli doczekałam się pięknego potomstwa, jednakże praca z rasą Maine Coon bardzo mnie rozczarowała. W 2015 podjęłam decyzję o zmianie hodowanej rasy, tego samego roku w grudniu przyleciała do mnie piękna nowa dziewczynka, która zapoczątkuje nowy etap… Rossita Snejnaya Zima*RU. Jej przybycie jest wynikiem wielkiej fascynacji męża niebieskimi kocimi oczami u kotów Neva Masquarada. Ukończyłam kursy wiedzy o kotach i hodowli PawAcademy na poziomie G1 i G2. Głównymi moimi zainteresowaniami są: analizowanie rodowodów oraz rozwój rasy. Zdecydowałyśmy się na podjęcie współpracy ze względu na wspólne zainteresowania oraz łatwiejsze osiągnięcie celów hodowlanych.
Agata
tel. 606 440 075
e-mail: silvernight@o2.pl