Rossita do adopcji!

Rossita do adopcji!

W zaprzyjaźnionej hodowli czeka cudna kotka do adopcji!

Ze względu na konflikt z Czarownicą kotka Neva Masquerade Rossita szuka domu bez innych kotów i bez małych dzieci. Opiekun, którego Rossi potrzebuje, to taki, który będzie chciał i miał czas codziennie rano i wieczorem się z nią pobawić wędką. Zabawa jest bardzo ważna w życiu każdego kota, ale w codzienności Rossity szczególnie – buduje jej pewność siebie, zaspokaja potrzeby gatunkowe (polowanie), rozwiewa nudę/frustrację, sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji.

Rossi je BARF i whole prey, potrafi również jeść wysokomięsne puszki. Sucha karma jest w jej diecie wykluczona!

Rossita jest kotem wokalnym, chętnie komunikuje się z człowiekiem całą gamą dźwięków. Jest sprytna i inteligentna, potrafi otwierać sobie drzwi. Bardzo potrzebuje bliskiego kontaktu z opiekunem, chętnie towarzyszy w rutynowych czynnościach. Nie wchodzi na kolanka, po prostu kładzie się obok.

Opiekun Rossi powinien potrafić czytać komunikaty kociego ciała. Rossi nie zawsze da się pogłaskać po “strefach zakazanych” (jak brzuszek ;)).

Środowisko Rossi powinno być rozbudowane – co nie oznacza wydawania milionów na specjalne kocie sprzęty – po prostu musisz umożliwić jej wspinaczkę (po stole na szafę a stamtąd na parapet – dla przykładu), drapanie i możliwość obserwacji otoczenia zewnętrznego z osiatkowanego balkonu lub parapetu.

Rossita jest kotką śliczną, puchatą, o wielkich intensywnie niebieskich oczach, nie jest jednak pluszaczkiem – ma swoje wymagania i swoje granice. Potrzebuje, by poświęcić jej uwagę, przede wszystkim w zabawie, a bawi się naprawdę świetnie i wspólne harce z nią przynoszą wiele radości i satysfakcji obu stronom. Skacze, gania, wybija się w powietrze i w dążeniu do schwytania zabawkowej ofiary wydaje jej się, że jest kotem ninja 🙂

W przeszłości miała problem z pęcherzem (BEZ sikania poza kuwetą!) – formowanie struwitów na tle stresowym (główny powód adopcji poza niesnaskami z Czarownicą) – trzeba jej zatem kontrolować pęcherz, jednak w spokojnym i pozbawionym burd z innymi kotami środowisku problem nie będzie występował. Przewlekły stres ma ogromny wpływ na fizyczne i psychiczne zdrowie kota i bardzo mi zależy, by Rossi wreszcie miała spokój, zabawę i niepodzielną uwagę opiekuna.

Koszt adopcji Rossity to 500zł – płatne dla jednej z wskazanych przeze mnie fundacji opiekujących się kotami. To kwota, która upewni mnie, że Twoje zamiary wobec kota są poważne i że nie jest problemem wydawanie na kota pieniędzy. Codzienne utrzymanie kotka kosztuje (100-300zł/m-c, zależy czym się karmi), a poza tym są koszty rutynowych kontroli weterynaryjnych (badanie krwi i moczu co 6 miesięcy i okazjonalne USG) oraz ewentualnego leczenia w razie jakiejkolwiek choroby. Kot to wydatek 🙂

Rossita ma wszystkie organy wewnętrzne zdrowe (badania krwi i USG) i jest w dobrej kondycji. Jest kastratką. Pochodzi z rosyjskiej hodowli i ma nieco ponad 5 lat. Mieszka w Poznaniu.

Kontakt w sprawie adopcji poprzez wypełnienie podstawowej ANKIETY (link otworzy się w nowej karcie)

hodowla neva masquerade

neva masquerade

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *