Recenzja żwirku Applaws Nature’s Calling z łupinek orzecha włoskiego

Recenzja żwirku Applaws Nature’s Calling z łupinek orzecha włoskiego

Ostatnio zakupiliśmy do przetestowania nowy żwirek – Applaws Nature’s Calling, Jest on naturalny i biodegradowalny, zrobiony jest z łupin orzechów włoskich. Producent zapewnia, że specjalna kompozycja włókien wiąże zapachy i dodatkowo je neutralizuje o wiele lepiej niż inne żwirki.

Applaws Nature 's Callingng

Żwirek jest bardzo drobny, ciemnobrązowy, ma dość intensywny orzechowo-ziemisty zapach. Naprawdę dobrze się zbryla. Można go wyrzucać do toalety. Kolor niestety też powoduje, że ciężko się w nim doszukać pozostałości po kotach. W białej kuwecie wygląda nieco nieestetycznie, gdyż mimo zapewnień producenta trochę się pyli i zostawia cienką brązową warstwę na ściankach kuwety. Niestety brudzi też łapki na brązowo, co może być problemem jeśli mamy kota wystawowego i wybieramy się z nim na wystawę 🙂

kuweta2

Faktycznie żwirek roznosi się o wiele mniej niż inne, które były wypróbowane przeze mnie. Jest dość ciężki. Na podłodze można znaleźć pojedyncze małe drobinki. Również plusem jest to, że nie jest roznoszony po całym mieszkaniu, w zasadzie można go znaleźć tylko na podłodze w łazience. Żwirek jest też bardzo wydajny.

maxresdefault

Ciężko mi stwierdzić czy pochłania lepiej zapachy niż inne żwirki. U mnie z racji naturalnego żywienia kotów to co koty zostawiają w kuwecie jest bezwonne. Jednak słyszałam opinie, że faktycznie niweluje nieprzyjemne zapachy. Opakowanie ułatwia nasypywanie żwirku do kuwety. Z jednej strony jest funkcjonalny uchwyt, a całe opakowanie ma zamknięcie strunowe. Cena nie jest niska (50-75zl/6kg). Mimo tego mogę polecić ten produkt. Największe jego plusy to zapach, mniejsze roznoszenie po domu, dobre zbrylanie i możliwość wyrzucenia do toalety.

Poniżej filmik producenta reklamujący produkt:

…………,,.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *